42nd CSVS forum

Úplná verze: Historie falconu - aneb legenda se vraci
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Děkuji Rapierovi za tip, kde stary casaky sosnout....


v příloze přikládám jedno preview co se objevilo před přelomem milenia ve skore 50 usmev


vhani mi slzy do oci a pripomina detska leta, kdy sem snil o teto hre ... ale nemohl sem ji hrat, pač vyzadoval 3dfx a min 133 MHz smich
Hele já o tom simu snil někdy od konce 93tího roku, když začaly ve Score vycházet první "screenshoty" v Preview sekci. Pak se tam periodicky opakovaly až do vydání v roce 98, kdy už jsem asi 2-3 roky hrál jen velmi sporadicky (možná jednou do měsíce) F 3.05 + datadisky na 386DX40 MHz. Čekal jsem na vydání F4ky tedy asi 5 let, sim vyšel akorát v době koupě mýho studijního Celeronu333 s TNTRiva, což byla celkem ideální sestava (bodejď by ne za 40K) - ale bylo mi to stejně k prdu, protože jsem to měl s NTýčkama...lol...takže jsem si to konečně zahrál až tak v roce 2004-5 tj. po narození staršího synka smile....čili víc jak deset let čekání, ale přišlo mi že těch dalších deset let lítání uteklo mnohem rychleji
Slide, nechci Ti brát "iluze" ale s P133 by sis stejně Falcon 4.0 v době vydání (1999) nezahrál, já měl v roce 1998 koupený první počítač s tehdy hodně slušným AMD K6 233MMX, 16MB (později 32MB SDRAM), S3 Virge GX/DX 4MB (o rok později ATI Xpert@Work 8MB - takové levnější Voodoo 1) a sehnal jsem si Falcon 4.0 těsně po vydání.
Vím, že jsem to zkoušel a pamatuji si, že to běželo velmi, velmi, velmi pomalu. Bylo to naprosto nehratelné v 800x600.

PS: 3Dfx Voodoo 1 stál +/- 500Kč cca 7 tisíc a v mém okolí ho měli jen piráti (obvykle studenti), což byli lidé kteří na ni vydělali prodejem pirátských kopií her (při tehdejší ceně asi 150Kč za disk). Cena přídavné Voodoo 1 byla absolutně mimo moje tehdejší finanční možnosti, tohle byl můj měsíční plat v hrubém, po škole smile

Když už jsme u těch recenzí Falcon 4.0, tak jedna je tady:
http://klan2011.cz/casopis/klan-26-unor-1999
léta letí když se lítá luku kámo smile ....

pro úplnost přikládám ještě pár screenshotů z gamestaru na popud rapiera (děkujeme)
Rapiere ja mel v 1998 AMD K6-2/350 MHz, 64MB RAM a 6,4GB HDD. Grafiku zabezpecoval ATI Xpert@Play 8MB. OS Win98. Falcona jsem na tom pustil, ale byla to slideshow (ne Slide show v dogfightu smile ) . Detaily na minimu, rozliseni mozna taky 800x600. Obdivoval jsem avioniku, teren, model letadla, letovy i graficky. Slintal jsem nad tim. Joy jsem nemel lital jsem na sipkach ale sekalo to fest smile
Referenční URL's