42nd CSVS forum
kampaň - Verze k tisku

+- 42nd CSVS forum (https://forum.falcon-4.com)
+-- Fórum: Falcon 4.0 (/forum-3.html)
+--- Fórum: Vlastní hraní (/forum-12.html)
+--- Téma: kampaň (/thread-189.html)

1 2 3 4 5 6


RE: kampaň - Menny - 29.03.2014 9:42

Ještě ke komunikaci s AI. V BMS vás AI uslyší pokud jste na standardní přednastavené frekvenci.
Pro osvěžení paměti zde je výcuc z manuálu:

Rádio COM1, COM2 má 20 přednastavených kanálů. Přepínač záložního ovládání CNI u BUP (BackUP - „Záložní kanál“) má u UHF jen 19 přednastavených kanálů. VHF radio nemá záložní ovládání. AI stále používá „dobře známé“ kanály pro komunikaci – např. Flight1, Package1, „Guard“ atd. Ale nyní místo těchto přednastavených komunikačních kanálů nebo názvu funkce kanálů je nyní frekvence. Protože každá AI kanálová funkce je přidělena konkrétní frekvenci, pilot může naprogramovat tuto frekvenci do jakéhokoliv nastavení dle vlastního přání a funkce bude stále stejná.
V multiplayeru lidé můžou mluvit na kterékoli z přednastavených frekvencí. Trik je v tom, že 14 ze standardních frekvencí je také přiděleno AI wingmanům, takže lidé AI piloty slyší. AI znají pouze standardní seznam frekvencí a jsou schopni tě „následovat“, kdykoli nastavíš některou frekvenci z tohoto seznamu. Znamená to, že členové tvého letu tě budou schopni slyšet a zpět komunikovat na jakékoli z těchto frekvencí, které jsou přiděleny jako přednastavené 1-14. AI v Package tě uslyší pouze na frekvenci, které odpovídají Package 1-5 (ledaže AI v Package jsou také jsou členy tvého letu). AWACS a Tanker jsou stejně chytří jako AI ve tvém letu. Můžou komunikovat na libovolných z „dobře známých“ 14-ti standardních frekvencí. „Proximity“ je omezen jen na okruh blízkých letadel. „Broadcast/Gard“ vysílá všem AI ve tvém týmu.
Komunikace s AI wingmany. Musíš být naladěn na frekvenci, na které s tebou může Wingman mluvit (jedna z těch standardně přednastavených). Pokud nebudeš, nemůžeš mu dávat žádné rozkazy, neuslyšíš žádná jeho potvrzení ani info o tom, co právě dělá a ani neuslyšíš sebe, jak zadáváš wingmanovi daný příkaz. Snadno se přesvědčíš, jestli jsi naladěn na správnou frekvenci tak, že dáš „W“ a pak třeba „1“ a pokud neuslyšíš, jak říkáš wingmanovi, co má udělat, tak už je jasný, že nejsi naladěn na správné frekvenci (za předpokladu, že v nastavení zvuku máš zapnuté Pilot Voice). Typické používání radia u skutečné F-16 je UHF, normálně používané pro komunikaci s vnějšími jednotkami: ATC—ARTCC, zem, věž, přílet / odlet, atd. a při boji nebo cvičení, s řídícími jednotkami jako AWACS (DCA, Strike atd.), JSTAR nebo dalšími velícími a řídícími orgány. VHF je pak normálně používána pro vnitřní komunikaci letky, ale některé frekvence můžou být zdvojené jako koordinační síť v závislosti na účelu. Co to pro tebe znamená? Jakmile jsi ve výše uvedeném typickém nastavení, doporučujeme mluvit k věži, AI skupinám nebo lidem v dalších letech nebo skupinách na UHF a udržovat komunikaci uvnitř letky na VHF.

V single playeru může být nastaveno tvé rádio takto:

UHF 6 - (předvolba 6 pro Package) a změna UHF na frekvenci daného letiště při pojíždění, vzlet a přistání.
VHF 1 - (předvolba 1 pro Flight 1)



A více je v manuálu jako tabulka přednastavených kanálů.


RE: kampaň - Rapier - 31.03.2014 22:44

To zní fakt dobře! Zatraceně hned bych se přidal. Škoda, že neznám avioniku a stále nemám nakonfigurovaný HOTAS ale začnu na tom makat.

Jak to uděláš se 3 dětmi chlape? Nějak smile

A aby to nebylo Mennymu "líto", tak jsem si BMS "rozjel" na 7 let staré sestavě:
Athlon 64 3000+ 2Ghz@2,4Ghz, MB Asus K8N Nvidia Nforce 3, RAM 2 GB DDR 400, SB Audigi, ATI X1950GT 256 DDR3 / 3Dfx Voodoo 2 12MB smile
No je to fakt hardcore (AF běží mnohém lépe), i poté co jsem vypnul všechny efekty a co se dalo, to stále není tak úplně plynulé ve fůlhádé. smile Občas se dostanu i nad 25 Fps.


Eruntalon: Pamatuji si, že v Free Falcon šlo odpálit IR raketu bez toho, že by AI bylo varována. Na AF mám fakt dobré vzpomínky Falcon 4.0 AF recenze a MP vsuvka

PS: ježíší kriste ta recenze je z roku 2005! Panebože, to letí...9 let.


RE: kampaň - Eruntalon - 31.03.2014 23:04

Rapier: Free Falcona jsem hrál snad jenom pár misí. Pak jsem zkusil Open Falcon a skončil u BMS. V dříve jmenovaný tedy nemám žádné zkušenosti. V BMS každopádně odpaluju IR rakety bez zalokování cíle aby to živák neměl tak jednoduché a neměl ode mě hard lock smile Počkám si vždy na správný tón a pálím smile


RE: kampaň - Rapier - 31.03.2014 23:17

jj. tak je to to správně smile

To létáte jako F-16 /Egypt vs F-16/Israel fiktivní kampaň?


RE: kampaň - Eruntalon - 31.03.2014 23:19

Správně. My zme ti hodní Egypťani smile


RE: kampaň - Menny - 01.04.2014 11:01

Rapier: Být tebou, tak už v ložnici moc času netrávím, protože za chvíli budeš mít vlastní malou letku. velky_usmev
Já na své 7 let staré sestavě taky rozjedu BMS, když jsem sám a nikdo nikde je vše OK, ale když vlítnu na bojiště, tak mám 5FPS a méně, a to se nadá.


RE: kampaň - sloofa - 01.04.2014 13:24

z meho vlakna o kampani se stalo neco uplne jineho, takze to vzdavam smile) a zeptam se kdy tak obvykle letate ?? v kterou hodinu ?? najdu to nejky howto co musim mi pro online polety nainstlovano/nastaveno ?


RE: kampaň - Eruntalon - 01.04.2014 13:46

Létá se skoro každý den. Nejobvyklejší čas je 20,00 SEČ. Slézáme se na TS Falcon-Online. Máme nainstalováno BMS update 7. Nyní se létá Battle for Sinai, kde již proběhla registrace, ale pokud je více pilotů, kteří nejsou registrovaní na FO, tak se léta Korea Strong DPRK.


RE: kampaň - Menny - 01.04.2014 14:20

Nevzdávej to, vydrž. Když jsem lítal solo offline kampaň, tak jsem v plánovací mapě pustil radary malého dosahu a SAMy, a ty jsem postupně jeden po druhém likvidoval. Pokud už bylo nechráněné letiště, tak jsem do dráhy udělal pár kráterů, jelikož jsem měl vždy slušnou úspěšnost, tak plecháčům stoupala přesnost zásahů. Mosty jsem neničil, aby pozemní jednotky mohli postupovat, druhý - třetí den jsem pomáhal pozemním jednotkám ničit tanky a pod.


RE: kampaň - Blackie - 02.04.2014 11:10

to sloofa, toto rýpnutí se mě trošičku dotklo. Jistě probralo se kde co (a nic k čemu bys nezavdal důvodusmev ), ale zůstal nějaký tvůj dotaz nezodpovězen? Minimálně pět přispívajících se ti věnovalo a snažilo se ti poradit!

k TeamSpeaku a aktuálně updátovanému BMS budeš potřebovat OVPN. Domluv se s Harmem.