42nd CSVS forum
sestreleni civilniho letounu - Verze k tisku

+- 42nd CSVS forum (https://forum.falcon-4.com)
+-- Fórum: Ostatní (/forum-8.html)
+--- Fórum: OFF-TOPIC (/forum-9.html)
+--- Téma: sestreleni civilniho letounu (/thread-227.html)



sestreleni civilniho letounu - slide1 - 20.07.2014 19:25

Myslim ze v dnesni dobe by i civilni letadla mela byt vybavena systemem RWR a EWS :-(

a to myslim naprosto vazne.


RE: sestreleni civilniho letounu - Menny - 21.07.2014 0:09

V tom případě, i piloti by měli být cvičeni na úhybné manévry a jakou by měli šanci raketu vymanévrovat. Je otázka, kolik by to všechno stálo navíc, jestli není levnější rizikovou zonu obletět.


RE: sestreleni civilniho letounu - slide1 - 21.07.2014 8:33

Co se tyka zbrani zeme vzduch tak si myslim ze pokud by tu informaci o nebezpeci meli vcas tak by tu sanci meli pomerne velkou, protoze letaj ve velkych vyskach. Nebo rozhodne by tu sanci meli vyssi nez kdyby nemeli nic.


Problem se zonama je , ze nebezpecnou zonou se ze vteriny na vterinu muze stat jakejkoliv kout na planete. zmateny2


RE: sestreleni civilniho letounu - Luk - 21.07.2014 15:13

...zejmena v případě, že ostře sledovaný konflikt nabude takovou intenzitu, že i médii vylízaná část populace si přestane být jistá, kdo je tu vlastně terorista..a když k tomu ještě potřebuješ záminku pro případnou mezinárodní intervenci - pak letadlo neochrání ani deset RWR s tisícem výmetnic...

ještě to není ani rok, co USáci se svými zaručenými informacemi o útoku Sarinem ze strany vládních jednotek hecovali svět k vojenské intervenci v Sýrii (po letech otevřené podpory teroristů)...na české pobočce OSN jsem si vyžádal report o vyšetřování (zatím mi nic nepřišlo)....zajímavé bylo, že to buchlo v Damašku, kde měl Asad jasně navrch (proč by to tedy proboha dělal) - ty důkazy asi nakonec vyzněly opačně, když USáci souhlasili pouze s ruským návrhem chemického odzbrojení...kdo si od té doby vzpomněl na ty stovky otrávených dětí - ale tenkrát to skvěle posloužilo, v médiích nám vysvětlovali co všechno spojenci kde mají připraveno (Tomahawky, letadlovky atd), čím zaútočí nejdřív a čím později. Co ale neřekli bylo, že černomořská flotila vyplula ze Sevastopolu a zaujala podél Levantského pobřeží obranu. To se váleční štváči mohli vzteknout. U nás ani zprávička. Jen se mluvilo o chladných rozhovorech na následném jednání G8. Prý tam ze strany Saudů padla poznámka, že se Rus bude divit, pokud neucouvne...

Amíci na to neměli koule, říci otevřeně, že se konflikt přesune až k ruským hranicím. Důležitý je, že mají všichni jasno - Putin chce dobýt Evropu (asi proto, že je Rusko přelidněné lol)


RE: sestreleni civilniho letounu - Blackie - 22.07.2014 17:07

Myslím, že manévrovatelnost velkého dopravního letadla je tak mizerná, že instalace podobných systémů by způsobila pouze stres členům posádky již 10 sekund před výbuchem. Kdyby stačilo do letadla namontovat zázračnou krabičku aby nešlo sestřelit, nebyl by falcon žádná zábava a AČR by stačil jeden gripen.

Luku až ten report dorazí, doufám že se podělíš, by mě opravdu zajímalo co pošlou. Pokud pošlou.


RE: sestreleni civilniho letounu - Luk - 23.07.2014 15:34

pošlu, ale oni nepošlou nic...asi je začnu povzbuzovat telefonem

našel jsem dost různých dokumentů, tenhle článek jsem zatím neměl čas přečíst, ale asi tam taky něco najdeš:
http://journal-neo.org/2014/04/19/how-the-west-gassed-thousands-to-death-in-damascus/
já na to kouknu večer

Každopádně mě ale zajímá ten OSN závěrečný dokument. Bylo zajímavé tyhle věci v minulosti sledovat - OSN sice není nestranná organizace, ale i tak si nemůže dovolit otevřeně lhát. Takže věci týkajcí se Kosova a spousty dalších konfliktů vyplývají úplně jinak, než jakou máme mediální masáž. A je fajn, když to jsou materiály této západní autority. Akorát to vždy uzavřou, když už není problém medializován a využit, takže....


RE: sestreleni civilniho letounu - Luk - 24.07.2014 14:09

...taky nebývá špatný kuknout na wiki Blackie, tam se nebojí
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghouta_chemical_attack (zajímavý jsou ty podobný přenice jako odkud to vylétlo (srovnej nálezy s Kerryho jistotou), jaký dostřel, že se jedná o vyřazené rakety, které používali povstalci...a pod.

jinak když si třeba zadáš kosovskou válku, tak tam se otevřeně píše o podpoře albánských narkomafiánů a teroristické UČK ze strany USA a Nato, namají žádný morální problémy (a to je sami dali na seznam)..holt Bondsteel prostě potřebovali...

Co jsem si začal dělat na vše vlastní názor, tak se stydím za krajany jako je Albrightová (myslím že vlastním jménem Korbelová) a Kerry (ten je zase Kohn nebo tak nějak)

já tímto končím a ozvu jen v případě, že mi něco pošlou a to krz PM

zdar všem, a doufám, že nachají dolar/petrodolar v klidu padnout a nezatáhnou nás do nesmyslu, když sami z toho nic nemáme a ještě na to finančně doplácíme