42nd CSVS forum
Namapování joysticku - Verze k tisku

+- 42nd CSVS forum (https://forum.falcon-4.com)
+-- Fórum: Falcon 4.0 (/forum-3.html)
+--- Fórum: Hardware (/forum-13.html)
+--- Téma: Namapování joysticku (/thread-32.html)



Namapování joysticku - Defacto - 31.05.2013 21:29

Zdravím,

mám jeden problém. Na létání používám již obstaróžní saitek EVO s jedním kloboučkem. Na posouvání kurzoru radaru používám kombinaci RAlt + klobouček . Stejnou funkci bych ocenil i u funkcí DMS, TMS apod. Např. Shift + klob. nahoru = TMS up (jako to jde třeba v DCS A-10). Pročítal jsem několikrát BMS forum a došel jsem k závěru, že to Falcon neumožňuje. Byl bych vděčný každému kdo by mě vyvedl z omylu nebo poradil jak této funkcionality dosáhnout.

Díky za rady a pomoc.


RE: Namapování joysticku - Blackie - 01.06.2013 16:16

Ahoj,
Ve falconu sice můžeš namapovat vstup z joye přímo pro nějakou akci, ale nejde kombinovat vstup joye s klávesou, proto musíš na klobouček pomocí nějakého softu ( předpokládám nějaký od výrobce) namapovat třeba jen pro příklad šipky. klobouček nahou = šipka nahoru atd. A potom ve falconu v mapování kláves bude shift + šipka nahoru = TMS UP, Alt + šipka nahoru DMS up atd. pak by falcon neměl poznat že každá část tý kláv zkratky pochází z jiného zdroje a mohlo by to fungovat. Teď jsem to zkoušel a s mou pákou to tak jde. Pokud tvůj joy neumí emulovat klávesy pak jsi asi v loji.

Teď jsem juknul na net a programovet jde, tak bys neměl mít problém, jen si nezapomeň zazálohovat původní mapu kláves než to rozvrtáš, to je vždycky nebezpečný.


RE: Namapování joysticku - Harm - 01.06.2013 18:15

téma přesunuto z utilit do hardware


RE: Namapování joysticku - Defacto - 02.06.2013 0:04

Díky, pomohlo to. Už jsem to v minulost tímto způsobem zkoušel, ale z nějakého důvodu jsem to rozchodil až teď smile S nastavením bude asi trochu víc práce, protože při zkoušeni různých kombinací se mi stalo, že po upravě a následném vstupu do setupu mi hra spadla. Nicméně vypadá to pozitivně.

Ještě jednou velké díky mrkajici