42nd CSVS forum
HOTAS - Verze k tisku

+- 42nd CSVS forum (https://forum.falcon-4.com)
+-- Fórum: Falcon 4.0 (/forum-3.html)
+--- Fórum: Hardware (/forum-13.html)
+--- Téma: HOTAS (/thread-64.html)

1 2 3 4 5


HOTAS - slide1 - 02.08.2013 14:54

Uvažuji o koupi hotasu, neprodává někdo za rozumnou cenu ? usmev


RE: HOTAS - Menny - 02.08.2013 16:04

Nechci ti do toho kecat, ale nebylo by lepší, aby sis koupit nový hotas. Při Tvé permanenci lítání bys tu starou šunku za chvíli odvařil. Doporučil bych ti Saitek X52 Pro Flight Stick, je celkem za rozumný peníz. Sice ho sám nenám, ale šel bych do něj kdybych neměl hotas. Pokud ovšem nechceš Cougra, toho dneska koupíš asi jen v bazaru.


RE: HOTAS - Blackie - 03.08.2013 0:35

Kdybych měl jít dnes do hotasu, asi bych zvolil Saitek X-65, nebo hotas wartog. Oba mají myslim senzory tlaku, tak s tím nemusíš mávat, stejně jako moderní éra. Samozřejmě podle peněz ani X-52 Pro není špatná volba. Navíc za dnešní ceny paráda. Co tak poslouchám Cougara bych se docela bál. Křemovi se ......, kumrik s tim má stále problémy... A ten upgrade co z něj udělá Joy stojí stejně jako ty páky...


RE: HOTAS - slide1 - 06.08.2013 14:38

Ok jsem rozhodlý.. pro saitek... ale váhám mezi X52 a X65 usmev ... na cenu nekoukam.... opravdu bych resil jen prakticke veci.... pro 65 je tlakove ovladani + sem koukal na naky pridavny panýlek + moznost rozdilneho ovladani tahu u dvoumotoráků.... ... pro 52 - klasicke rizeni.... cili na co sem zvyklý, je vice obecny... cili zadna A-10 replika... jinak nevim jake dalsi pro bych u nej nasel... bohuzel ani jeden z nich sem si nemohl vyzkouset. Pravdepodobne bych sel do koupě až po sletu, když se najde někdo kdo by mě nechal se s tim prolítnout abych si to aspoň ošahal usmev


RE: HOTAS - Blackie - 06.08.2013 15:23

Pokud mě paměť neklame, na nějaké fotce ze sletu jsem tě viděl s logitech extreme 3d pro. Taky jsem na něm začínal a přechod je masakrózní. X-52 proti logitechu neklade žádnej odpor, ruka v úplně jiný poloze. Chce to chvíli si zvykat.
Pokud neřešíš prachy, X-65. Nelétal jsem s tim, ale krok zpět to asi nebude....


RE: HOTAS - Menny - 06.08.2013 16:00

Saitek X65 Pro Flight Control System určitě dobrá volba. Jaký bys mohl mít problém? To, že bys měl malou ruku a nedosáhl na ovladače. A zbytek je o zvyku.
Viz reakce u Heuréky:

"Po překonáníi prvního šoku z toho, že se joystick nepohne ani na jednu stranu, si člověk zvykne, a nakonec třeba mně to připadá pohodlnější než s normálním joystickem. "

nebo

"Po Thrustmaster Cougar,CH Products Combatstick,Saitek X52 Pro, je Saitek X65 po stránce snadné možnosti přispůsobení požadavkům které preferujete na vysoké úrovni.Po nastavení odezvy na osách jaké jsem požadoval,jsem byl překvapen dokonalou reakcí v FsX,Flaming Cliffs2 nebo A10C.Pokud máte veliké nároky na přesnost simulace,preferujete moderní stíhací letouny a HOTAS je X65 pro Vás velice dobrou volbou."


RE: HOTAS - Blackie - 06.08.2013 16:30

Věřím tomu. To pohodlí musí bejt znát, jinak by ten systém necpali do všech moderních letadel.

Ale naštěstí si můžu kecat jak chci, rozhodnutí je jen na toběusmev tádydádydádydááá


RE: HOTAS - slide1 - 06.08.2013 19:02

ok myslim ze mam jasno


RE: HOTAS - Menny - 07.08.2013 10:07

Tak to kup do sletu, ať ho můžem vyzkoušet. (Pokud jdeš do X65F) Už se těším.


RE: HOTAS - Harm - 09.08.2013 13:49

presunul jsem do Hardware - kdyz nekdo bude hledat info o HOTASU, tak asi nepujde do Burzy smile